Kategoriler

Haber bülteni

Kategoriler

18 adet ürün mevcut

Alt Kategoriler

 • Bitki Besinleri

  Bitki besini seçimi kullanıcının vermesi gereken en önemli kararlardan biridir. Besinler bitkinin tadını,ağırlığını ve kalitesini doğrudan etkiler. Organik ve mineral bazlı bir çok besin , toprak, hidroponik ve cocopeat için ayrı formülasyonlarda mevcuttur. Doğru besinler ve uygun kullanım ile çok kaliteli ve yüksek verimde bitkiler yetiştirilebilir. MagicPlant olarak sektördeki bütün tanınmış ve test edilmiş markaları sizlere sunmaktayız. Eğer karar vermekte zorlanırsanız hangi besini alacağınız konusunda bize danışabilirsiniz.

 • Bitki Yetiştirme Lambaları

  İç mekanda yetiştiriciliğin en önemli unsuru aydınlatmadır. Genellike Sodyum ve MH lambalar kullanıır. Son dönemlerde LED aydınlatma sağladığı avantajlar nedeniyle daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Ancak yüksek maliyet nedeniyle hala birçok kullanıcı Sodyum ve Metal Halide ampül kullanmaktadır

 • Hidroponik Sistemler

  Havalandırma ve aydınlatmadan sonra, yetiştirme sistemi tercihi yetiştirme odanızın kurulumundaki en önemli adımdır. Bir sistem kurmadan önce önce düşünmeniz gerekenler ,yetiştirme odanızın boyutu, sulama tercihiniz (otomaik sulama mı yoksa manuel sulama mı ) ve bu işe ayıracağınız bütçedir. Genellikle daha fazla harcarsanız (alanın ve sistemin büyümesiyle) daha çok verim alacağınız söylenir. Fakat daha düşük maliyetler ile de verimli sistemler oluşturmak mümkündür. Sitemizde basitten karmaşığa bir çok topraksız tarım düzeneği bulunmaktadır. Kararsız kaldığınızda bizden yardım alabilirsiniz.

 • Autopot Hidroponik

  Autopot sistemi elektrikli pompalara ihtiyaç duymaz. Ayrıca sistem yeni modüller eklenerek istenildiği kadar kolaylıkla genişletilebilir. 47 Litrelik tank bir ile dört saksı için yeterliyken,daha büyük sistemlerde daha büyük hazneler kullanılır.

 • Hidroponik Medyalar

  Hidroponik,yani topraksız tarım sistemlerinde kullanılan yetiştirme medyaları

 • Organik Toprak Çeşitleri

  Saksı toprağının kalitesi bitkinin sağlığı ve gelişimi üzerinde doğrudan etkilidir. Yanlış toprak kullanımı bitkinin verilen besinlerden yeterince faydalanamamasına yol açar. Hollanda'dan ithal ettiğimiz Biobizz organik toprakları güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca toprağı zenginleştirme ve canlandırmada kullanılan solucan gübresi, yarasa gübresi, premix gibi gübreleri ve perlit ,cocopeat gibi hava ve su drenajı sağlayan katkı maddelerini sunmaktayız.

 • Faydalı Bakteriler

  Faydalı bakteriler yetiştirme ortamını steril tutmak köklenmeyi hızlandırmak için kullanılır. Kök bölgesinde kolonileşen mikoorganizmalar bitkinin daha iyi gelişmesini sağlar.

 • Sulama Sistemleri

  Birçok yetiştiriciye otomatik sulama düzenekleri gizemli ve karmaşık gelmiştir. Fakat yeni sistemler ile otomatik sulamayı düşük maliyetşe herkesin yapabilmesini sağlıyoruz. Basit

 • Bitki Yetiştirme Kabinleri

  Kabinler ile içerde yetiştiricilik çok kolay ve eğlenceli ! Yetiştirme kabinleri iç mekanda bitki yetiştirmek isteyenler için büyük kolaylıktır. Bir yetiştirme odası tasarlamak ve oluşturmak uzun zaman alır, yüksek maliyet, bilgi ve beceri gerektirir. Oysa yetiştirme kabinlerinde herşey sizin için düşünülmüştür. Kabinler gerçek yetiştiriciler tarafından test edilmiş ve bir yetiştiricinin ihtiyaçları gözetilerek dizayn edilmiştir. Mümkün olan en yüksek kalitede ve en uygun maliyetle, iç yetiştiriciliğe en uygun halde değişik boy ve ebatlarda üretilmiştir.Kabinler istenildiğinde kolayca toplanıp kaldırılılabilir veya istenildiğinde başka bir yere rahatça taşınabilir. MagicPlant birçok yetiştirme kabinini sizlere sunmaktadır.

 • Yansıtıcı Filmler

  İç yetiştiricilikte daha fazla ışığın daha verimli bitkiler getireceği bilinir.Yüksek yansıtma özelliğine sahip ışık geçirmez filmler , yetiştirme odasında temel malzemelerdendir. Bu filmler ile odanın duvarlarını kaplayarak yansıtma oranını arttırabilir hatta oda bölümlemek için filmleri kullanabilirsiniz. Filmler ısıya ve yırtılmaya dayanıklıdır.

 • Koku Gidericiler

  Yetiştirme alanındaki istenmeyen kokulardan tamamen kurtulmak gerekiyorsa, ONA Koku Giderici kullanılmalıdır. Kokuya karşı "SIFIR TOLERANS" olan durumlarda, profesyoneller ONA ürünlerini kullanır !

 • Havalandırma Sistemleri

  Işıklardan kaynaklanan ısıyı ortadan kaldırmak ve ortamdaki iklimi dengelemek yetiştiricilerin en büyük problemidir. Yetiştirme odasını havalandırmak için genellikle kanal tipi fanlar kullanılır. Yetiştirme alanındaki kokuyu ortadan kaldırmak için fanlar, karbon filtreye bağlanır. Bu sayede ortam havalanırken istenmeyen kokular da ortadan kaldırılır. Fan ve karbon filtreyi birbirine bağlamak için alüminyum borular kullanılır. Ortamda oluşacak ses sorun yaratacaksa ses ve ısı izoleli borular ve sessiz kanal tipi fanlar tercih edilmelidir. Ayrıca termostatlı fanlar ve fanların dönüşünü ortamdaki sıcaklığa göre ayarlayan iklimlendirme cihazlarımız mevcuttur.

 • İklim Kontrol Cihazları

  İklim kontrol cihazları yetiştirme odasındaki sıcaklık ve nemi stabil tutabilmek için çok önemlidir. Cihazlar üzerindeki yazılımla yetiştirme odasını 5 dakika boyunca analiz eder ve buna göre sıcaklığı istenilen değerde tutacak şekilde fanları senkronize eder. Aynı şekilde nemlendirici cihaz kullanılması gereken durumlarda nem makinesi de bu cihazlara bağlanır.

 • Bitkiler için Co2 Sistemleri

  Bitkilere Co2 gazı vermek verimi arttırmanın en etkili yoludur. Bitkiler Co2 gazını çok sever ve genellikle buna hemen karışılık verirler. TNB Co2 şişesi gibi düzenekler genelde hobi amaçlı sistemlerde kullanılırken tüplü ve elektronik düzenekler genellikle profesyonel yetiştiriciler tarafından 4 ve üzeri ampül kullanılan yetiştirme alanlarında tercih edilirler.

 • Ölçüm Cihazları

  Hidroponik sistemlerde besin solüsyonunu pH ve EC değerleri sürekli takip edilmelidir. pH ortamın asidik derecesi, EC ise besin solüsyonun konsantrasyonudur. Birçok bitki için uygun pH değeri 5.5 ve 6.5 arasındadır. pH düzeyi pH up ve pH down ile ayarlanır. EC metre ise solüsyonun kuvvetini ölçer.

 • Tohum / Klon Köklendirme

  Tohum filizlendirmek ve bitki klonlamak için gerekli olan herşey, köklendirme hormonları,propagatorler.

 • Saksılar ve Tablalar

  Yetiştirilecek bitkiye uygun saksı seçimi sağlıklı bir köklenme için çok önemlidir. Bitkiler önce ufak saksılarda veya Jiffy tablet gibi köklendirme ortamlarında köklendirilir, daha sonra büyük saksılara aktarılır. 60-70 cm’lik bodur bitkiler için 6 veya 8 litrelik saksılar yeterli iken, 90 -110 cm lik bitkiler için 11 Litre, 150-200 cm lik bitkiler için 18 litrelik saksılar kullanılır.

 • Böcek / Pest Kontrol

  Çeşitli haşere ve böcekler için organik ilaçlar.

 • Fileler ve Destek Çubukları

  Uzayan bitkilere destek sağlamak için çeşitli çap ve uzunluklarda çubuklar , fileler ve diğer malzemeler

 • Hasat Sonrası

  Hasattan sonra ihtiyaç duyacağınız kurutma askıları, budama makasları, saklama ve paketleme ekipmanları ile muhtelif diğer malzemeler

 • Diğer Bitki Ürünleri

  Yetiştiricilikle alakalı çeşitli ürünler.